"Ο Φοίβος και η νόστιμη τριανταφυλλιά!" – Δημήτρης Δεληγεώργης
!["Ο Φοίβος και η νόστιμη τριανταφυλλιά!" – Δημήτρης Δεληγεώργης](/media/k2/items/cache/444217691a039b8d2808b0564cdf1d62_S.jpg)
Δίγλωσσο Παιδικό βιβλίο (Ελληνικά – Αγγλικά)
Τι ωραία που είναι να πηγαίνεις για πικ νικ στην εξοχή! Ο Φοίβος το μικρό σκουλήκι, συντροφιά με την Πόλυ την κάμπια, ετοίμασαν τα πράγματά τους και ξεκίνησαν για νέες περιπέτειες! Έκαναν καινούργιους φίλους, έπαιξαν, μοιράστηκαν νόστιμες λιχουδιές και είδαν αλλιώτικα μέρη. Δοκίμασαν επίσης τα νοστιμότατα φύλλα της αρωματικής τριανταφυλλιάς! Πέρασαν όμως και κάποιες δύσκολες στιγμές, γιατί όσοι είναι μικροί και απομακρύνονται μόνοι από το σπίτι τους, πρέπει να προσέχουν πολύ! Να μην χτυπήσουν κάπου, να μην τρώνε χωρίς όρια, να προστατεύονται από τα έντονα καιρικά φαινόμενα. Όμως ο Φοίβος με την Πόλυ, με τη βοήθεια των νέων φίλων τους, με έξυπνες ενέργειες και με ισχυρή θέληση, κατάφεραν να επιστρέψουν με ασφάλεια! Αν θέλετε λοιπόν να μάθετε τι έγινε εκείνη τη μέρα, δεν έχετε παρά να τους ακολουθήσετε!
___________________________________________________________________________
It is so nice when you go for a picnic in the countryside! Fivos, the little worm, in the company of his friend Polly, the caterpillar, packed their things and set out for new adventures! They met new friends, played, shared selected delicacies and saw different places. They also tasted the most delicious leaves from the sweet-smelling rose bush! They went through some difficult moments, though, because those who are little and go out on their own should be very careful not to hurt themselves, nor eat without limits. In addition, they should be protected from severe weather conditions. Nevertheless, Fivos and Polly, with the help from their new friends, with smart moves and their strong will, managed to return safely. Well, if you wish to find out what happened on that day, all you need to do is follow them!
![Super User](/media/k2/users/1.jpg)
Super User
Vitae suspendisse ad erat fames at neque, imperdiet curae platea ipsum nec, vehicula elementum curabitur massa lorem. Habitasse facilisis pharetra vitae senectus conubia etiam lacinia, curabitur odio feugiat ultrices pulvinar dictum accumsan.
Latest from Super User
- 3ος Διεθνής Λογοτεχνικός Διαγωνισμός Εκδόσεων Αποστακτήριο: «1974-2024: 50 χρόνια από την παράνομη τουρκική εισβολή και κατοχή εδαφών της Κύπρου», με την υποστήριξη του Δήμου Αμπελοκήπων - Μενεμένης
- FM Records - Νέα τραγούδι από την ερμηνεύτρια Ιωάννα Καβρουλάκη
- ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ 2024 στο Από Μηχανής | Αρζόγλου-Βαλαβανίδης-Σκουρολιάκος πρωταγωνιστούν στην κωμωδία «ΗΡΩΕΣ» του Sibleyras
- “Παιδί… δικό μας… γράφουμε για τα παιδιά του πολέμου” 12ος Διαγωνισμός Ποίησης
- Εγκαίνια έκθεσης: Κύπρος ’74. Δεν ξεχνώ